Voorleesmiddag:Zachterdanzout(+3)

zo 18 okt
13:00
Prijs per kind
€5
Kaartje kopen

Over zout, vriendschap en dromen van vrijheid

Abena moet met haar beste vriend Felix werken in de hete zoutvelden van Bonaire. Het is zwaar werk en soms voelt alles onmogelijk… Toch dromen ze van een leven vol vrijheid, zoals vroeger in hun moederland, een tijd waarin zout vooral stond voor bescherming en werd gebruikt om wensen uit te laten komen. Op een dag hoort Abena een geheimzinnig ritme. Een ritme dat het begin is van hun eigen verzetslied. Samen bedenken Abena en Felix een slim plan om eindelijk écht vrij te zijn.

Tijdens deze voorleessessie leest auteur Nancy Bosmans voor uit haar nieuwste prentenboek Zachter dan Zout, met illustraties van Lisa van Winsen. Een meeslepend verhaal over de negentiende eeuwse zoutwinning op Bonaire. Zout kan prikken. Zout kan bewaren. Zout kan herinneringen vasthouden. Soms zijn die herinneringen hard. Maar door verhalen te vertellen kunnen ze zachter worden.

Na afloop gaan de kinderen knutselen en tekenen.

Volwassenen mogen gratis mee.

Nancy Bosmans

Nancy Bosmans is schrijver van kinderboeken. Ze heeft een Nederlandse vader en een Ghanese moeder, en vertelt in haar werk inclusieve verhalen waarin haar Ghanese cultuur weerspiegeld wordt. Haar eerste boek De Boebalas (2023) (geïllustreerd door Lisa van Winsen) is gebaseerd op de multiculturele verhalen uit de Ghanese cultuur die ze zelf tijdens haar jeugd meekreeg. De Boebalas staat in de Prentenboek Top 10 van 2025. In juni verschijnt Het meisje met de zaadjes in het haar, een ontroerend prentenboek met wortels in het slavernijverleden, dat tevens door Lisa van Winsen is geïllustreerd.